Cenny punkt zostaje w Dorohusku

Po remisie 1:1 z zespołem Kłosa Gmina Chełm, Granica dopisała do swojego konta jeden punkt i nadal pozostaje niepokonaną drużyną na swoim obiekcie.

Od pierwszych minut niedzielnego spotkania na boisku aktywniejsi byli gracze z Gminy Chełm. Przyjezdni łatwo stwarzali sobie okazje bramkowe, a biało-zieloni mieli kłopoty z wyprowadzeniem akcji z własnej połowy. Wysoki pressing Kłosa przyniósł efekt bramkowy już po kwadransie gry. Zawodnicy trenera Grzegorza Świderskiego odpowiedzieli trafieniem Patryka Gierczaka, który dobrze odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i wślizgiem umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie utrzymywała się przewaga Kłosa w posiadaniu piłki, ale akcje gości nie były już takie groźne. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, najpierw drugi żółty i w konsekwencji czerwony kartonik zobaczył gracz Kłosa, a chwilę potem w identycznej sytuacji znalazł się Michał Niemiec i musiał opuścić plac gry. W końcówce, każdy z zespołów chciał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trzy punkty Granicy mógł dać grający trener Świderski, ale jego strzał najpierw zablokował obrońca gości, a dobitka trafiła w boczną siatkę bramki.

Grzegorz Świderski – trener Granicy
– W dzisiejszym spotkaniu z drużyną Kłosa nie mogłem skorzystać ze wszystkich zawodników, ale myślę że pomimo tego zagraliśmy dosyć mądrze i skutecznie. Szczerze mówiąc był to jeden z naszych słabszych meczów w tym sezonie, ale jednak zdobyliśmy w nim jeden punkt i to z drużyną z czołówki. Zostawiliśmy bardzo dużo zdrowia na boisku i jestem dumny z chłopaków!

Granica Dorohusk - Kłos Gmina Chełm 1:1 (1:1)
Bramki: Gierczak 26' - J. Rak 14'

Granica: Kopeć - Piotrowski, Grzywna, Niemiec, Kogut, Poznański, Alikowski (90' Macegoniuk), Gorzała (70' Józaczuk), Czuluk (18' Świderski), Słomka, Gierczak

Czerwone kartki: Niemiec 80' - K. Rak 79'