Granica traci punkty w Rejowcu

Niedzielne spotkanie pomiędzy drużynami Unii Rejowiec i Granicy Dorohusk zakończyło się podziałem punktów. Rezultat 1:1 należy traktować jednak jako dwa stracone punkty, bo gospodarze doprowadzili do wyrównania dopiero w ostatniej akcji meczu.

Mecz lepiej rozpoczęli gracze Grzegorza Świderskiego, częściej utrzymywali się przy piłce i szybko rozbijali ataki gospodarzy. W 25 minucie Patryk Gierczak wygrał pojedynek z obrońcą Unii i przedarł się prawą stroną w pole karne, idealnie wykładając piłkę Damianowi Kulbickiemu. Strzał naszego napastnika obronił bramkarz, ale już przy dobitce Arkadiusza Słomki był bezradny. Po stracie bramki Unia śmielej zaczęła sobie poczynać na boisku, ale to biało-zieloni mogli schodzić na przerwę z dwubramkową zaliczką. Mocny strzał Gierczaka trafił jednak wprost w bramkarza z Rejowca.

Po zmianie stron dużo lepiej zaczęli się prezentować gospodarze. Konsekwentnie dążyli do zdobycia bramki, budując groźne akcje. Nasi zawodnicy zbyt szybko tracili piłkę i nie potrafili przedostać się w okolice pola karnego Unii. Dopiero w samej końcówce zagroziliśmy bramce rywali, po dwóch groźnych strzałach Pawła Alikowskiego. Wyrównujący gol padł tuż przed gwizdkiem końcowym. Po wyrzucie z autu, w zamieszaniu podbramkowym, do piłki dopadł gracz Unii i wepchnął ją do siatki.

Grzegorz Świderski – trener Granicy
– Uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz. Jedynym naszym błędem był brak skuteczności. W pierwszej połowie to drużyna Unii próbowała narzucić swój rytm gry, ale bardzo dobrze reagowaliśmy i nic z tego nie wynikało. W drugiej połowie gra była bardzo chaotyczna, ale to my mieliśmy 2 stuprocentowe sytuacje. Szkoda, bo myślę że zasłużyliśmy na trzy punkty. Ale bardzo dziękuję chłopakom za zaangażowanie i wolę walki w dzisiejszym meczu.

Unia Rejowiec - Granica Dorohusk 1:1 (0:1)
Bramki: Kloc 90+5' - Słomka 25'

Granica: Kopeć - Piotrowski, Grzywna, Swatek, Kogut, Poznański, Słomka, Alikowski (90' Macegoniuk), Gorzała (83' Ł. Ruszkiewicz), Kulbicki (90' Komosa), Gierczak

W meczu 8. kolejki Chełmskiej Klasy Okręgowej Granica zagra na wyjeździe z Włodawianką. Mecz we Włodawie zaplanowano w niedzielę, 2 października o godz. 15:00.