Zwycięstwo w ładnym stylu

Granica nie przystępowała do niedzielnego meczu z Hetmanem Żółkiewka w roli faworyta, ale z przebiegu gry była drużyną lepszą i zasłużenie zgarnęła komplet punktów. Nerwowej końcówki można było uniknąć, gdyby zawodnicy Grzegorza Świderskiego wykorzystali jedną z wielu dogodnych okazji do podwyższenia wyniku.

Niespodziewanie to drużyna gości otworzyła wynik już w 3 minucie meczu i jak sie okazało była to jedynak okazja graczy z Żółkiewki w pierwszej połowie. Potem do głosu na boisku doszła Granica i praktycznie przez całe 45 minut prowadziła grę na połowie przyjezdnych. Do wyrównania doprowadził niezwodny Paweł Alikowski, po ładnej akcji z Grzegorzem Świderskim skierował piłkę do siatki pomiędzy nogami interweniującego bramkarza Hetmana. Bramka na 2:1 padła po rajdzie skrzydłem Damiana Kamoli, silne dośrodkowanie w pole karne, efektowym "szczupakiem" wykończył grający trener Granicy. Jeszcze przed zmianą stron biało-zieloni mogli podwyższyć wynik, ale w dogodnych sytuacjach pudłowali Alikowski i Świderski.

Druga połowa rozpoczęła się od niewykorzystanej okazji Kamoli, w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz gości. W kolejnych minutach tempo meczu nieco spadło i Hetman zaczął szukać swoich okazji do wyrównania. Najlepszą goście mieli z rzutu karnego, ale po uderzeniu z 11 metrów piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Piotra Kopcia. Pomimo sytuacji z obu stron w końcówce meczu, wynik nie uległ już zmianie.

Grzegorz Świderski – trener Granicy
– Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, pomimo szybko straconej bramki. Mogło by się wydawać, że podetnie nam to skrzydła, było zupełnie odwrotnie. Atakowaliśmy przeciwnika od samego początku. Myślę, że powinniśmy zamknąć mecz w pierwszej połowie po kilku znakomitych sytuacjach. Druga połowa była wyrównana i Żółkiewka mocno chciała odmienić losy meczu. Cieszę się z wygranej, która bardzo pomoże podnieść morale w drużynie. Dziękuję chłopakom za zaangażowanie i walkę do samego końca.

Granica Dorohusk - Hetman Żółkiewka 2:1 (2:1)
Bramki: Alikowski 21', Świderski 35' - K. Prus 3'

Granica: Kopeć - Piotrowski, Grzywna, Niemiec, Gregorczuk, Swatek (56' Słomka), M. Antoniak, Alikowski (84' Pieczykolan), Sieniawski (78' A. Antoniak), Świderski, Kamola

W następnej kolejce KEEZA Chełmskiej Klasy Okręgowej Granica uda się na mecz wyjazdowy ze Zniczem Siennica Różana. Spotkanie zaplanowano w niedzielę, 22 maja br. o godz. 17:00.