Remis na koniec

W ostatnim meczu sezonu 2022/2023 Granica Dorohusk zremisowała z Unią Białopole 2:2. Wynik zapewnił utrzymanie drużynie gospodarzy, a Granicy dał 7. miejsce w końcowej klasyfikacji.

Od pierwszych minut sobotniego spotkania większą determinację dało się zauważyć w drużynie z Białopola, która aby zapewnić sobie utrzymanie w okręgówce, bez oglądania się na wyniki z innych boisk, musiała zdobyć trzy punkty. Granica długo i spokojnie rozgrywała piłkę na własnej połowie przygotowując się do ataku pozycyjnego. Po jednej z takich w polu karnym akcji faulowany był Victor Tsevukh, a jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Dominik Swatek. Biało-zieloni mogli podwyższyć prowadzenie, ale dogodnych ku temu sytuacji nie wykorzystali m.in. Piotr Poznański i Tsevukh. W końcówce pierwszej połowy, po błędzie naszego zawodnika, Unia doprowadziła do wyrównania, a chwilę później gospodarze cieszyli się już z bramki dającej prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Granicy, blisko wyrównania był Swatek, ale instynktowna interwencja bramkarza uratowała Unię przed startą bramki. Nasz drużyna konsekwentnie dążyła do zmiany niekorzystnego rezultatu, bramkę dającą jeden punkt zdobył strzałem głową Michał Kociuba. Koniec spotkania to dominacja Granicy i szukanie trafienia dającego wygraną. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Poznański, ale ponownie pojedynek wygrał bramkarz gospodarzy i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Unia Białopole- Granica Dorohusk 2:2 (2:1)
Bramki: Zdybel 39', Skorupa 42' - Swatek 17' (karny), Kociuba 71'

Granica: Kopeć - Piotrowski, Kociuba, Swatek, Kogut, Józaczuk, Słomka (61' Grzywna), Gorzała (68' Macegoniuk), Tsevukh (90' Dzieńkowski), Poznański, Czuluk (68' Kulbicki)