Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

05.10.2017

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w spotkaniu 9. kolejki IV ligi pokonali na wyjeździe Naprzód Jabłonowo Pomorskie 2:1 (0:1). Obie bramki w tym meczu dla izbiczan zdobył Kamil Kuropatwiński.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie - Kujawianka Izbica Kujawska 1:2(1:0).
Bramki:
Makowski (15) - Kuropatwiński 2 (58, karny, 64).

Kujawianka: J. Biernacki - Jędrzejewski, Brzeziński, Osiński, B. Mielczarek - Kuropatwiński, Czapik (46. Kwiatkowski), Skupiński, Tabaka, Galanciak - Lewandowski (87. Wesołowski).

W niedzielnym spotkaniu szkoleniowiec Kujawianki nie mógł skorzystać z usług Mariusza Cichowlasa. Nie zagrali także kontuzjowani Krystian Karolak, Przemysław Kowalski i Kamil Mazurkiewicz.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 15 minucie Karol Makowski z łatwością ograł trzech obrońców Kujawianki i płaskim strzałem tuż przy słupku pokonał Jakuba Biernackiego. Drużyna z Izbicy Kujawskiej w niczym nie przypominała zespołu z poprzednich meczów. Co prawda częściej była w posiadaniu piłki, ale to nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Do przerwy piłkarze Naprzodu niespodziewanie do szatni schodzili z przewagą jednego gola. Od początku drugiej połowy Kamil Kwiatkowski zastąpił Konrada Czapika.

Druga odsłona spotkania była zdecydowanie lepsza w wykonaniu wicelidera rozgrywek. W 58 minucie po zagraniu ręką w polu karnym sędzia główny zawodów wskazał na 11 metr. Rzut karny na gola zamienił Kamil Kuropatwiński i w Jabłonowie Pomorskim mieliśmy remis. Wyrównująca bramka dodała wiatru w żagle piłkarzom z Izbicy Kujawskiej. Sześć minut później indywidualną akcją popisał się Kamil Kuropatwiński i precyzyjnym strzałem podwyższył wynik na 2:1. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i pomimo nie najlepszej gry wicelider rozgrywek zainkasował komplet punktów.