Emocje w Dorohusku

Niedzielne spotkanie Chełmskiej Klasy Okręgowej pomiędzy Granicą Dorohusk, a Orłem Srebrzyszcze do samego końca trzymało w napięciu. Licznie zgromadzona na trybunach publiczność obejrzała ciekawe widowisko obfitujące w wiele sytuacji bramkowych.

Tradycyjnie już w pierwszym kwadransie dominowali nasi zawodnicy, ale to goście pierwsi stworzyli sobie świetną okazję do zdobycia bramki. Z sytuacji sam na sam obronną ręką wyszedł jednak Kamil Olęder. Na bramkę trzeba było poczekać ponad pół godziny, kiedy to 15-letni Barłomiej Gregorczuk pięknym uderzeniem rzutu wolnego z 30 metrów pokonał bramkarza Orła.

Po zmianie stron to goście byli bliżej zdobycia wyrównującej bramki niż Granica powiększenia prowadzania, a sytuacji naszego zespołu nie poprawiła druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Grzegorza Świderskiego. Parę minut później arbiter podyktował rzut karny dla Orła, który na gola zamienił Sławomir Tatysiak. Osłabiona Granica nie składała broni i chciała zawalczyć o trzy punkty. W końcówce idealne podanie Michała Grzywny wykorzystał Szymon Maliszewski i ustalił wynik meczu.

Marek Grzywna (trener Granicy)
- Dzisiejszy mecz obfitował w wiele zwrotów akcji. Zaczęliśmy bardzo pozytywnie. Później rywal przejął inicjatywę i nie wykorzystał dogodnych sytuacji. Bramka Bartłomieja Gregorczuka była ozdobą meczu, na treningach Bartek pokazuje wysoką powtarzalność przy stałych fragmentach gry i dzisiaj to zaowocowało zdobyciem gola. Wynik dla Nas bardzo szczęśliwy, grając w 10 Orzeł miał swoje sytuacje. Bardzo dobrze zafunkcjonował na bramce Kami Olęder i to dzięki jego kluczowym interwencjom utrzymaliśmy korzystny rezultat. Na pewno cieszy, że całym zespołem wierzyliśmy w zdobycie 3 punktów. Przez cały mecz graliśmy w 5 młodzieżowców i to dla mnie jak i zarządu klubu jest priorytet na ten sezon, aby wprowadzać jak najwięcej wychowanków do pierwszego zespołu. Patryk Furmanik był dzisiaj kapitanem i ze swojej funkcji wywiązał się w 100%. Wielkie brawa dla całego zespołu. Pokazaliśmy dzisiaj charakter i wolę walki.

Granica Dorohusk - Orzeł Srebrzyszcze 2:1 (1:0)
Bramki:
Gregorczuk 35', Maliszewski 88' - Sławomir Tatysiak 72' (karny)

Granica: Olęder - Lutruk, Marek Grzywna, Furmanik, Piotrowski, Świderski, Słomka, Rondoś (83' Denkiewicz), Gregorczuk (70' Michał Grzywna), Maliszewski, Sokołowski