Fajsławice zdobyte

Pierwsze zwycięstwo w meczu wyjazdowym odnieśli w niedzielę zawodnicy Granicy Dorohusk, pokonując 5:2 Frassati Fajsławice. Dzięki zdobytym punktom utrzymali 6. pozycję w tabeli.

Już w 10 minucie na prowadzenie nasz zespół wyprowadził Piotr Poznański. Po pół godzinie gry Poznański ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem wykorzystując doskonałe podanie Damiana Kamoli. Gospodarze szybko odpowiedzieli, zdobywając bramkę kontaktową i śmielej ruszyli do ataków. Jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania z rzutu karnego.

Od początku drugiej połowy zaznaczyła się jednak przewaga naszej drużyny. Zawodnicy Arkadiusza Słomki dłużej utrzymywali się przy piłce, cierpliwie budując akcje. W 60 minucie Paweł Alikowski zdobył trzecią bramkę, a chwilę później ładnym strzałem w długi róg popisał się Adam Józaczuk. Granica ponownie miała zapas dwóch trafień, ale tym razem gospodarzom zabrakło już sił na odrabianie strat. Wynik ustalił Mirosław Czuluk, po składnej akcji Poznańskiego i Bartłomieja Gorzały. W samej końcówce bramkę mógł jeszcze zdobyć Łukasz Piotrowski, ale w dogodnej sytuacji strzelił tuż nad poprzeczką.

Frassati Fajsławice - Granica Dorohusk 2:5 (2:2)
Bramki: K. Przebirowski 31', Matycz 40' (karny) - Poznański 10', 30', Alikowski 62', Józaczuk 67', Czuluk 90'

Granica: Kopeć - Kogut, Swatek, Kociuba, Ł. Ruszkiewicz (60' Józaczuk), Piotrowski, Kamola, Gorzała, Alikowski (72' Macegoniuk), Poznański, Dzieńkowski (60' Czuluk)