Grali i świętowali

W sobotę, 21 lipca 2018 r. na Stadionie w Dorohusku odbył się XXII Turniej Piłki Nożnej Oldbojów im. Edwarda Pusiaka. W tegorocznej rywalizacji udział wzięło sześć zespołów, w tym dwie drużyny gospodarzy - Granica Dorohusk oraz jubileuszowa... Granica "50" Dorohusk.

Turniej wygrała drużyna KS Rubież z Lubomla, która w finałowym meczu pokonała Granicę "50" dopiero w rzutach karnych 2:1, w regulaminowym czasie gry było 1:1.

Ostateczna kolejność zawodów:

  1. KS Rubież Luboml (Ukraina)
  2. Granica "50" Dorohusk
  3. Gmina Chełm
  4. Prywaciarz Hrubieszów
  5. RKS 1955 Chełmianka
  6. GKS Granica Dorohusk

Po zakończeniu turnieju przedstawiciele klubów udali się na grób Śp. Edwarda Pusiaka, gdzie w towarzystwie członków rodziny złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze.

Królem strzelców z ośmioma trafieniami został Radosław Ciołek z Gminy Chełm. Nagrodzono również najstarszego zawodnika, został nim 72-letni Stanisław Cybulski.Zawody prowadziła dwójka sędziowska w składzie: Adrian Walczuk i Artur Przechocki.

Miłym akcentem towarzyszącym turniejowi były uroczystości jubileuszu 50-lecia GKS Granica Dorohusk, podczas której doceniono i wyróżniono wielu działaczy, trenerów i zawodników.Imprezę zakończyło spotkanie integracyjne przy grillu.