Granica się rozpędza…

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Frassati Fajsławice Granica zainkasowała kolejne 3 punkty. Kibice w Pawłowie obejrzeli ciekawe widowisko i sporo bramek, ale z przebiegu gry zwycięzca potyczki mógł być tylko jeden.

Worek z bramkami, niespełna 10 minut od rozpoczęcia gry, rozwiązał Rafał Denkiewicz. Gospodarze dosyć szybko doprowadzili do wyrównania po ładnym strzale z rzutu wolnego, jak się później okazało było to jedyne celne uderzenie Startu w pierwszej połowie. Gra biało-zielonych mogła się podobać, nasza drużyna raz po raz stwarzała sobie okazje bramkowe. Jedną z nich wykorzystał Grzegorz Świderski zapewniając swojej drużynie prowadzenie do przerwy.

Na drugą połowę nie wyszedł już Denkiewicz, którego wcześniejszy uraz okazał się zbyt poważny. Wobec absencji młodzieżowca, prowadzący drużynę Arkadiusz Słomka musiał zdecydować się na zmianę bramkarza i zastąpienie doświadczonego Waldemara Ruszkiewicza - Mateuszem Seniukiem. Młody golkiper już po trzech minutach musiał jednak wyjmować piłkę z siatki. Strata bramki tylko na chwile podłamała naszych zawodników, po około kwadransie odzyskali przewagę w meczu czego efektem były kolejne trafienia Łukasza Drzewickiego i Artura Antoniaka. Pawłowianie niebezpiecznie zbliżyli i się do Granicy w 86 minucie, zdobywając gola na 3:4, ale odpowiedź z naszej strony przyszła dosyć szybko. Idealne dogranie Świderskiego wykorzystał Przemysław Rondoś i ostatecznie ustalił wynik spotkania.

Arkadiusz Słomka – prezes Granicy
– Mecz w Pawłowie oceniam jako najlepszy w naszym wykonaniu w tym sezonie. Przez większość czasu byliśmy w posiadaniu piłki stwarzając co rusz groźne sytuacje bramkowe. Stracone bramki nie podcinały nam skrzydeł, a napędzały do strzelenia kolejnych. W naszej drużynie drzemie duży potencjał, który zaczynamy pokazywać z każdym kolejnym spotkaniem.

Start Regent Pawłów - Granica Dorohusk 3:5 (1:2)
Bramki: Kaczmarczyk 15', 48',Siepsiak 86' - Denkiewicz 9', Świderski 27', Drzewicki 65' (karny), Antoniak 77', Rondoś 90+2'

Granica: W. Ruszkiewicz (46' Seniuk) - Świderski, P. Ruszkiewicz (83' Kaper), Słomka, Gregorczuk, Swatek (83' Kozaczuk), Bala, Denkiewicz (46' Antoniak), Komosa, Drzewicki, Rondoś