Odpalili po przerwie

W Sawinie Granica zagrała na miarę swoich możliwości i odniosła wysokie zwycięstwo nad Saweną. Pomimo skromnego prowadzenia do przerwy, wynik ani przez chwilę nie był zagrożony. Gospodarze przez całe spotkanie stworzyli zaledwie jedną groźna sytuację pod bramką Waldemara Ruszkiewicza.

Początek meczu w wykonaniu naszych zawodników był raczej niemrawy. Dopiero w 21 minucie po akcji Przemysława Rondosia piłkę do siatki skierował Kazimierz Bala. Z biegiem czasu Granica się rozkręcała - blisko podwyższenia prowadzenia był Przemysław Pieczykolan i Bartłomiej Gregorczuk, a Bala zdobył nawet kolejną bramkę, tyle że sędziowie dopatrzyli się spalonego.

Po przerwie popularny "Kazik" rozpoczął festiwal strzelecki dokładając dwa kolejne trafienia, przy których asystował Łukasz Drzewicki. Gospodarze zupełnie opadli z sił, a kolejne bramki wisiały w powietrzu. Hat-trickiem popisał się Szymon Maliszewski, a po jeszcze jednym golu dołożyli Artur Antoniak i Grzegorz Świderski. Wynik mógł być bardziej okazały, bo w ostatnim kwadransie gry praktycznie każda akcja Granicy "pachniała" bramką. Nad skutecznością musi popracować Pieczykolan, mecz zakończył z jedną asystą przy bramce Maliszewskiego, ale w kilku sytuacjach sam świetnie pokazywał się kolegom z drużyny i nie raz w tym meczu mógł się wpisać na listę strzelców.

Arkadiusz Słomka – prezes Granicy
– W tym meczu interesowało nas tylko zwycięstwo i od pierwszych minut narzuciliśmy swój styl gry spychając rywala do obrony. W pierwszej połowie stworzyliśmy kilka 100% sytuacji lecz na przerwę schodziliśmy tylko z jednobramkową przewagą. Druga odsłona to już mecz do jednej bramki i liczenie strzelonych goli. Cieszy mnie postawa wszystkich zawodników, a w szczególności tych którzy w tym sezonie grali mniej. Dzisiaj pokazując się z dobrej strony dali dużo do myślenia przy wystawieniu składu na następne spotkania.

Sawena Sawin - Granica Dorohusk 0:8 (0:1)
Bramki: Bala 21', 62', 65', Maliszewski 68', 71, 82', Antoniak 83', Świderski 88'

Granica: W. Ruszkiewicz - Oleszczuk, Marek Grzywna (77' Kaper), P. Ruszkiewicz, Gregorczuk, Swatek, Pieczykolan, Radecki (65' Antoniak), Drzewicki (80' Poznański), Rondoś (57' Maliszewski), Bala (72' Świderski)