Orzeł pokonał Granicę

W swoim drugim meczu sezonu 2021/2022 Granica uległa drużynie Orła 3:4, choć wynik może być nieco mylący. Drużyna z Srebrzyszcza prowadziła już czterema bramkami, a biało-zieloni dopiero w samej końcówce zmniejszyli rozmiary porażki.

Pierwsza połowa obfitowała w sporo akcji bramkowych, zakończyła się jednak bezbramkowym remisem. Co prawda już na początku meczu piłka dwukrotnie lądowała w siatce gospodarzy, ale w obu sytuacjach arbiter dopatrzył sie spalonego. Później zawodnicy obu drużyn obijali jeszcze słupki lub pudłowali w dogodnych sytuacjach. Najlepszą okazję do otwarcia wyniku zmarnował Dominik Swatek, jego strzał z 5 metrów przeleciał tuż nad poprzeczką.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła sie od niewykorzystanego rzutu karnego przez Michała Niemca, a potem nastąpiło 6 minut, które wstrząsnęło Granicą. Orzeł w łatwy sposób zdobył trzy bramki i wyszedł na pewne prowadzenie. Momentami defensywa naszej drużyny wydawała się zupełnie bezradna, gospodarze mieli ochotę na kolejne bramki i dopięli swego w 68 minucie. Trafienie kontaktowe, po ładnym uderzeniu zza pola karnego, zaliczył Michał Antoniak. W samej końcówce po golu dołożyli jeszcze Arkadiusz Słomka i Grzegorz Świderski, którzy nieco wcześniej weszli na boisko z ławki. Na kolejne bramki zabrakło jednak czasu.

Marek Grzywna – trener Granicy
– Mecz zaczęliśmy bardzo nerwowo i mieliśmy problem w budowaniu akcji. Pierwsza połowa to szarpana gra obu zespołów. W 44 minucie Dominik Swatek miał idealną sytuację do zdobycia gola. Początek drugiej połowy przyniósł nam niewykorzystanego karnego. Później nasza gra się totalnie rozsypała. Oddaliśmy środek pola, a błędy indywidualne w wyprowadzeniu piłki dały gospodarzom kolejne bramki. Gra defensywna zespołu była na niskim poziomie. Nie trafiłem z wyborem zawodników na dzisiejszy mecz, a zmiany były zbyt późno zrealizowane. Już w środę kolejny mecz pucharowy i trzeba zagrać zdecydowanie lepiej.

Orzeł Srebrzyszcze - Granica Dorohusk 4:3 (0:0)
Bramki: Rzeszut 51', A. Olender 55', 57', 68' - M. Antoniak 75', Słomka 90', Świderski 90+1'

Granica: Kopeć - Pieczykolan, Marek Grzywna, Ciechoński, Niemiec, Swatek, M. Antoniak, L. Sokołowski (69' Słomka), Alikowski (69' Gregorczuk), Piotrowski (77' Krupa), A. Antoniak (82' Świderski)

Już w najbliższą środę, 25 sierpnia Granica zagra w Białopolu z miejscowa Unią, w ramach III rundy Pucharu Polski LZPN. Początek spotkania o godz. 17:00.