Pięć to za mało

Bez najmniejszych problemów, 5:1 Granica Dorohusk pokonała drużynę Znicza Siennica Różana. Pomimo wysokiego zwycięstwa w szeregach naszej drużyny pozostał spory niedosyt.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania upłynęła pod dyktando Granicy. Wynik, po kwadransie gry, otworzył Grzegorz Świderski. Drugie trafienie to zasługa naszej młodzieży - po indywidualnej akcji Bartłomieja Gregorczuka piłkę do siatki skierował Karol Krupa. Granica cały czas atakowała i kolejne bramki były tylko kwestą czasu. Najpierw na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Słomka, a tuż przed przerwą dośrodkowanie Dominika Swatka wykorzystał Marek Grzywna i nasza drużyna wyszła na czterobramkowe prowadzenie.

Drugą połowę lepiej rozpoczął Znicz, przyjezdni w końcu na dłużej potrafili zagościć w obrębie pola karnego Granicy. Gracze trenera Grzywny nie kwapili sie do ataków i głównie przetrzymywali piłkę w środkowej strefie boiska. Dobre zawody rozgrywał Krupa, który mógł w tej części gry ponownie wpisać się na listę strzelców. Asekuracyjna gra Granicy w końcu się zemściła i goście zaliczyli honorowe trafienie. Wynik ustalił Michał Antoniak, trafiając do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.

Marek Grzywna – trener Granicy
– Gratulacje dla całego zespołu za zasłużone trzy punkty. Pierwsza połowa bardzo dobra. Na pewno wynik końcowy nie obrazuje ilości sytuacji podbramkowych. Uważam, że powinniśmy wygrać zdecydowanie wyżej. Cieszy fakt kolejnego debiutu naszego wychowanka - Łukasza Ruszkiewicza, który pokazał się z dobrej strony. Na chwilę obecną jesteśmy w takiej sytuacji kadrowej, że debiutów w pierwszym zespole będzie zdecydowanie więcej.

Granica Dorohusk - Znicz Siennica Różana 5:1 (4:0)
Bramki: Świderski 15', Krupa 20', Słomka 26', Marek Grzywna 45+1', M. Antoniak 84' - Mazurek 77'

Granica: Kopeć - Piotrowski, Marek Grzywna, P. Ruszkiewicz, Gregorczuk, Swatek (66' Ł. Ruszkiewcz), M. Antoniak, Świderski, Krupa, Słomka (46' Ciechoński), A. Antoniak (80' W. Ruszkiewicz)

W następnej kolejce nasza drużyny zmierzy się na wyjeździe z tegorocznym beniaminkiem - Hutnikiem Dubeczno. Mecz zaplanowano na niedzielę, 10 października, o godz. 15:00.