Piłkarska katastrofa

Granica doznała kolejnej porażki, ulegając w fatalnym stylu drużynie GKS Łopiennik 2:5 i kończąc spotkanie w 7-osobowym składzie, po czterech czerwonych kartkach.

Początek meczu wyglądał obiecująco, biało-zieloni byli aktywniejsi na boisku, a po ładnej akcji Bartłomieja Gorzały i Michała Jabłońskiego, szybko wyszli na prowadzenie. Niestety z minuty na minutę skrzydła zaczęli rozwijać przyjezdni i do przerwy zdobyli trzy bramki. Granica grała bez nominalnego bramkarza, pauzującego Piotra Kopcia musiał między słupkami zastąpić Dominik Swatek. Pomocnik Granicy robił co mógł, ale nie miał za dużo do powiedzenia przy straconych bramkach.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Bartłomiej Grzegorczuk i już przy pierwszym kontakcie z piłką uderzył z dystansu nie do obrony, dając Granicy drugie trafienie. Łopiennik odpowiedział jednak dosyć szybko, ponownie zwiększając dystans dzielący oba zespoły do dwóch bramek. Po ponad godzinie gry, atmosfera na boisku niebezpiecznie się zaostrzyła. Efektem była strata trzech zawodników naszej drużyny, w ciągu trzech minut. Michał Antoniak i Michał Kociuba obejrzeli po drugiej żółtej kartce, a Swatek otrzymał bezpośrednie "czerwo". Jak się okazało nie był to koniec wykluczeń, chwilę później boisko musiał opuścić także Piotr Poznański. Bramka ustalająca wynik spotkania padła w ostatniej minucie meczu.

Granica Dorohusk - GKS Łopiennik 2:5 (1:3)
Bramki:
Jabłoński 12', Gregorczuk 46' - Sawa 21', Niedźwiecki 37' (karny), 49', Wojciechowski 42', Śliwiński 90'

Czerwone kartki: M. Antoniak 69', Kociuba 70', Swatek 72', Poznański

Granica: Swatek - Kogut, Kociuba, Piotrowski (85' Józaczuk), M. Antoniak, Słomka (56' A. Antoniak), Kamola, Poznański, Alikowski, Jabłoński (88' Macegoniuk), Gorzała (46' Gregorczuk)

W przedostatnim meczu w tym roku Granica zmierzy się z drużyną Orła. Mecz w Srebrzyszczu zaplanowano na sobotę, 28 października 2023 r. o godz. 14:00.