Rusza "okręgówka"

Już za trochę ponad tydzień rozgrywki wznowi Chełmska Klasa Okręgowa. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej Granica Dorohusk podejmie Frassati Fajsławice.

W dotychczasowych pięciu spotkaniach kontrolnych nasz zespół grał w kratkę, odniósł dwa zwycięstwa - z juniorami młodszymi Chełmianki 6:1 (Bramki: Olęder, Michał Grzywna x2, Swatek, Komosa, Sokołowski) i Pławanicami Kamień 4:3 (Bramki: Olęder, Świderski, Sokołowski, Zawodnik testowany) oraz zanotował trzy porażki - z juniorami starszymi Chełmianki 0:5, Unią Rejowiec 0:1 i Orłem Srebrzyszcze 0:3. W najbliższą niedzielę, 24 marca 2019 r. Granica zagra ostatni sparing z Unią Białopole, początek meczu o godz. 11:00 w Białopolu.

Na wiosnę w barwach naszej drużyny nie zobaczymy: Jana Zagoły, Michała Giedza, Karola Koguciuka i Huberta Oleszczuka (wszyscy nie wznowili treningów), do zespołu dołączył natomiast grający na pozycji obrońcy - Konrad Kaper, a po długiej kontuzji wraca Przemysław Rondoś. Szeregi pierwszej drużyny zasilą także najzdolniejsi juniorzy.

Na pierwszy ligowy sprawdzian z Frassati Fajsławice zawodnicy Marka Grzywny udadzą się do Żmudzi, ponieważ boisko w Dorohusku nie jest jeszcze do końca gotowe. Na własny obiekt powrócą meczem z Unią Rejowiec w weekend 4/5 maja i już do końca rundy w każdej kolejce będą grali przed swoją publicznością.