Siódemka Granicy

Zgodnie z planem rozpoczął się sezon 2021/2022 dla drużyny Granicy Dorohusk. Na tydzień przed inauguracją zmagań ligowych, zawodnicy Marka Grzywny wysoko - 7:0 pokonali Hutnik Dubeczno i zameldowali się w kolejnej rundzie rozgrywek Pucharu Polski.

Wynik już w 5 minucie, po indywidualnej akcji, otworzył Grzegorz Świderski. Chwilę później było już 2:0. Bartłomiej Gregorczuk wykorzystał świetne zagranie z głębi pola Damiana Komosy i na raty umieścił piłkę w siatce. Kolejny gol padł z rzutu karnego podyktowanego za faul na Pawle Alikowskim. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Michał Niemiec. Alikowski jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć wynik, ale w dogodnej sytuacji trafił w słupek. Po pół godzinie gry i przy pewnym prowadzeniu Granicy tempo meczu nieco spadło. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką Piotra Kopcia.

Po zmianie stron strzelanie ponownie rozpoczął Świderski, tym razem wykorzystując podanie grającego trenera Granicy. Biało-zieloni nie spuszczali z tonu. Przy kolejnej bramce wychodzącego na czystą pozycję Damiana Kamolę dostrzegł Leszek Sokołowski i temu pierwszemu nie pozostało nic innego jak tylko umieścić piłkę w siatce. Dwie minuty później Świderski mógł się cieszyć z hat-tricka, po raz trzeci pokonując bramkarza gospodarzy. Wynik ustalił w 74 minucie Kamola, po akcji dwójkowej z Niemcem. W końcówce Hutnik mógł zdobyć bramkę honorową z rzutu karnego. Na wysokości zadania stanął jednak Kopeć, broniąc nie tylko strzał zawodnika z Dubeczna, ale również jego dobitkę.

Marek Grzywna – trener Granicy
– Po dzisiejszym meczu należy pochwalić cały zespół za cierpliwość w tworzeniu sytuacji i szanowanie posiadania piłki. Zagraliśmy dobre spotkanie i cieszymy się ze zwycięstwa.

Hutnik Dubeczno - Granica Dorohusk 0:7 (0:3)
Bramki: Świderski 5', 55', 62', Gregorczuk 12', Niemiec 22' (karny), Kamola 60', 74'

Granica: Kopeć - Piotrowski (46' Krupa), Marek Grzywna, Niemiec, Pieczykolan, Komosa, L. Sokołowski (62' Michał Grzywna), Kamola, Gregorczuk, Alikowski, Świderski

Kolejną, III rundę Pucharu Polski LZPN o/Chełm zaplanowano na środę, 25 sierpnia br. Granica pozna rywala w losowaniu, które wcześniej odbędzie się w siedzibie związku. Od tej rundy do rywalizacji dołączą drużyny z IV ligi.