Sparta minimalnie lepsza

Na IV rundzie zakończyła swoją przygodę z Pucharem Polski drużyna Granicy Dorohusk ulegając w środowe popołudnie Sparcie Rejowiec Fabryczny 0:1.

Goście przyjechali do Dorohuska ze sporymi problemami kadrowymi, pomimo tego już od pierwszych minut przejęli inicjatywę i przeważali w posiadaniu piłki. Granica ograniczał się do szybkich kontrataków i po jednym z nich mogła wyjść na prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam w poprzeczkę trafił Kamil Olęder.

W drugiej odsłonie spotkania gra nieco się wyrównała, dobre okazje bramkowe stwarzały sobie obie drużyny, a blisko zdobycia gola byli Rafał Denkiewicz czy Kordian Sołtysiku. W ostatnim kwadransie biało-zieloni śmielej zaatakowali chcąc uniknąć ewentualnej dogrywki. Niestety dla nas, po jednej z akcji Sparta wyprowadziła szybką kontrę i zdobyła gola na wagę awansu do kolejnej rundy. W samej końcówce do remisu mógł doprowadzić Olęder, ale jego strzał głową po rzucie rożnym instynktownie obronił bramkarz przyjezdnych.

Granica Dorohusk - Sparta Rejowiec Fabryczny 0:1 (0:0)