Twierdza Dorohusk

W kolejnym spotkaniu na własnym obiekcie Granica Dorohusk zgarnęła komplet punktów, tym razem zwyciężając Spółdzielcę Siedliszcze 1:0. Jedyną bramkę z rzutu karnego zdobył Piotr Poznański.

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando biało-zielonych, chociaż na samym początku goście mieli również swoje okazje, to później groźnie było tylko pod polem karnym Spółdzielcy. Dwukrotnie obok bramki strzelał Kacper Dzieńkowski, blisko otwarcia wyniku był też Paweł Alikowski, ale najlepszą okazję miał Poznański. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Siedliszczan, strzelił jednak wprost w niego.

Chwilę po przerwie ponownie gorąco zrobiło pod bramką gości. Strzał Damiana Kulbickiego trafił w poprzeczkę, do odbitej piłki dopadł Bartłomiej Gorzała, ale był nieprzepisowo zatrzymywany i arbiter wskazał na "wapno". Z 11 metrów nie pomylił się Poznański, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Kolejne bramki mógł dołożyć Kulbicki, ale jego strzały mijały minimalnie bramkę . W końcówce Spółdzielca postawił wszystko na jedną kartę, spychając nasz zespół do głębokiej defensywy. Zmasowane ataki nie przyniosły jednak skutku i wynik nie uległ już zmianie.

Granica Dorohusk - Spółdzielca Siedliszcze 1:0 (0:0)
Bramka:
Poznański 49' (karny)

Granica: Kopeć - Kogut, Swatek, Kociuba, Ł. Ruszkiewicz (60' Józaczuk), Piotrowski, Kamola, Kulbicki, Alikowski (90' Macegoniuk), Poznański (77' Czuluk), Dzieńkowski (46' Gorzała)

W niedzielę, 16 kwietnia 2023 r. Granica powalczy o pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. Na stadionie w Suchodołach zmierzy się z Frassati Fajsławice. Początek spotkania o godz. 16:00.