Udany rewanż za Puchar

Granica zrewanżowała się Spółdzielcy za ostatnią porażkę w drugiej rundzie Pucharu Polski. Podopieczni trenera Stanisława Cybulskiego wygrali w Siedliszczu aż 5:2.

Pierwsza połowa w zasadzie w całości należała do graczy z Dorohuska. W 20 minucie bramkę ładnym strzałem z dystansu zdobył Swiderski, a kolejne dwa trafienia dołożył Zwolak i do przerwy było w zasadzie po meczu. Po zmianie stron bramki dla Granicy zdobywali Garbacz i niezawodny Piorun. Ten ostatni mógł jeszcze powiększyć swój dorobek bramkowy, ale podobnie jak Olender, nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W końcówce zawodnicy z Dorohuska trochę zlekceważyli rywala tracąc niepotrzebnie dwie bramki. Ozdobą meczu było trafienie Zwolaka z rzutu wolnego na 2:0. Po siedmiu kolejkach Granica zajmuje drugie miejsce w tabeli, ustępując Startowi Krasnystaw tylko gorszym bilansem bramkowym.

Stanisław Cybulski (trener Granicy)
– Chcieliśmy wziąć odwet za mecz pucharowy. Podeszliśmy do spotkania w Siedliszczu mocno skoncentrowani i zagraliśmy kapitalną pierwszą połowę.

Spółdzielca Siedliszcze – Granica Dorohusk 2:5 (0:3)
Bramki: Wawruszak 71′, Lechowski 80′ – Świderski 20′, Zwolak 30′, 40′, Garbacz 60′, Piorun 85′

Granica: W. Ruszkiewicz – Maliszewski, Czępiński, Biniuk, Zwolak, Furmanik (80′ Hawryluk), Świderski (60′ Swatek), Garbacz, Chmiel (70′ Niemiec), Olender, Piorun