Zwycięstwo na początek sezonu

Zawodnicy Granicy Dorohusku rozpoczęli sezon 2020/2021 od pucharowego zwycięstwa 2:0 nad Oldboy MOSiR Włodawa. Gdyby zagrali skuteczniej, zwłaszcza w pierwszej połowie, wynik mógł być bardziej okazały.

Granica zdominowała pierwszą odsłonę spotkania, ale w zespole Marka Grzywny widać było jeszcze brak rytmu meczowego. Zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na sytuacje bramkowe. Dwie dobre okazje do otwarcia wyniku jeszcze przed przerwą zmarnował nowy nabytek biało-zielonych - Łukasz Drzewicki.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, stwarzając sobie kilka groźnych sytuacji bramkowych. Dopiero druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Huberta Oleszczuka podziałała na naszych zawodników motywująco. Grając w osłabieniu ponownie zaczęli nacierać na bramkę rywali. W 78 minucie świetne dośrodkowania Damiana Komosy wykorzystał Drzewicki i wyprowadził Granicę na prowadzenie. Wynik ustalił, już w doliczonym czasie gry, Arkadiusz Słomka pewnie wykorzystując rzut karny.

Oldboy MOSiR Włodawa - Granica Dorohusk 0:2 (0:0)
Bramki:
Drzewicki 78', Słomka 90+1' (karny)

Granica: W. Ruszkiewicz - Komosa, Oleszczuk, Swatek, Niemiec, Kozaczuk (63' Rondoś), Bala, Denkiewicz (46' Antoniak, 89' R. Radecki), Gregorczuk (75' Słomka), Sołtysiuk (60' L. Sokołowski), Drzewicki

Dzięki zwycięstwu Granica awansowała do II rundy Pucharu Polski w okręgu chełmskim, w której zmierzy się ze Spółdzielcą Siedliszcze. Mecz odbędzie się w Dorohusku, w najbliższa niedzielę, 9 sierpnia br. o godz. 17:30.