Brat minimalnie lepszy od Granicy

Dosyć pechowo Granica przegrała z faworyzowaną drużyną z Siennicy Nadolnej. Przez większość niedzielnego spotkania to biało-zieloni kreowali grę i częściej utrzymywali się przy piłce.

Gracze z Dorohuska nie przestraszyli się lidera i od pierwszych minut ruszyli do ataków na bramkę przyjezdnych. Już po kwadransie gry powinni prowadzić dwoma trafieniami, dobrych okazji nie wykorzystali Damian Komosa i Przemysław Rondoś. W pełni zasłużony gol padł w 35 minucie. Strzałem w samo okienko z rzutu wolnego popisał się Bartłomiej Gregorczuk. Tuż przed przerwą sędzia dopatrzył się przewinienia w naszym polu karnym i wskazał na "jedenastkę". Waldemar Ruszkiewicz doskonale wyczuł intencję strzelającego, ale piłka po jego rękach wylądował w siatce.

Po zmianie stron Brat mocniej zaatakował, ale Granica nadal częściej rozgrywała piłkę i cierpliwie czekała na swoje okazje. Mecz toczył się w dosyć szybkim tempie i przy obficie padającym deszczu, co dało się we znaki zwłaszcza naszym zawodnikom. Po koniec spotkania biało-zieloni opadli z sił i dali sobie wbić bramkę decydującą o przegranej. Do remisu mógł jeszcze doprowadzić Leszek Sokołowski, ale po jego dwóch strzałach piłka minimalnie mijała bramkę gości.

Arkadiusz Słomka – prezes Granicy
– Po dzisiejszym meczu z liderem został niedosyt. Z przebiegu gry zasłużyliśmy przynajmniej na remis. W pierwszej połowie zdominowaliśmy drużynę z Siennicy, brakowało tylko dokładności w akcjach ofensywnych aby zdobyć kolejne bramki. Druga połowa to mecz walki i wymiany ciosów, w której więcej szczęścia miał Brat, zgarniając całą pulę. Nie poddajemy się w walce o najwyższe stopnie podium. Przed nami kolejne mecze ze słabszymi przeciwnikami, w których liczymy tylko na zwycięstwa.

Granica Dorohusk - Brat Cukrownik Siennica Nadolna 1:2 (1:1)
Bramki: Gregorczuk 35' - Kister 44' (karny), 80'

Granica: W. Ruszkiewicz - Świderski, Słomka, P. Ruszkiewicz (56 Marek Grzywna), Gregorczuk, Poznański, Bala, Drzewicki (80 L. Sokołowski), Pieczykolan, Komosa (83' Antoniak), Rondoś

W następnej kolejce Granica zagra w Suchawie z miejscowym Agrosem. Mecz odbędzie się w niedzielę, 4 października o godz. 15:00.