Brat wygrał "w 6 minut"

Pomimo ambitnej walki Granica nie dała rady drużynie Brata i sobotni mecz w Siennicy Nadolnej zakończył się wynikiem 4:2. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu.

Nasza drużyna przestąpiła do spotkania bez pięciu podstawowych zawodników, w kadrze nie znaleźli się m.in. pauzujący za żółte kartki Dominik Swatek i Grzegorz Świderski. Ich brak był widoczny zwłaszcza w środkowej strefie boiska, którą już od pierwszych minut zdominował Brat. Pomimo tego gospodarze nie mogli zdobyć bramki, a duża w tym zasługa wracającego do bramki po urazie Piotra Kopcia.

Co nie udało się przed przerwą, udało się zaraz po. Pomiędzy 49, a 55 minutą Brat aż czterokrotnie trafił do siatki Granicy. Pewne prowadzenie uspokoiło ataki gospodarzy i swoje okazje zaczęli stwarzać zawodnicy Marka Grzywny. Na bramki trzeba było jednak poczekać do samej końcówki spotkania. Najpierw świetne podanie Szymona Maliszewskiego uderzeniem z woleja wykończył Arkadiusz Słomka, a tuż przed końcowym gwizdkiem, z ponad 20 metrów nie do obrony huknął Michał Grzywna.

Marek Grzywna - trener Granicy
- Zostawiliśmy dzisiaj dużo zdrowia i serca na boisku. Brat dominował przez większość meczu. Po udanych interwencjach Piotra Kopcia udało nam się zejść do szatni z wynikiem bezbramkowym. Tam uczuliłem zawodników, że będziemy mieli jedną/dwie sytuacje bramkowe i faktycznie między 75, a 90 minutą mieliśmy swoje okazje. Z szatni wyszliśmy mało skoncentrowani i szybko straciliśmy bramki. Duży wpływ na obraz gry miała absencja 5 kluczowych zawodników. W klubie zdecydowanie postawiliśmy na swoich wychowanków, którzy będą dostawali szansę gry w kolejnych spotkaniach.

Brat Cukrownik Siennica Nadolna - Granica Dorohusk 4:2 (0:0)
Bramki: Arnold Kister 49', Szczepaniuk 50', Paweł Szadura 53', Kniażuk 55' - Słomka 87', Michał Grzywna 90'

Granica:Kopeć - Michał Grzywna, Marek Grzywna, Olęder, Piotrowski, Furmanik, Słomka, Rondoś (80' Lutruk), Denkiewicz (46' Gregorczuk), Maliszewski, Sokołowski (88' Daniluk)

Następną serię spotkań zaplanowano na środę, 1 maja 2019 r. Granica uda się na ostatni w tej rundzie wyjazd. Początek spotkania z Ogniwem Wierzbica o godz. 17:30.