Granica popsuła jubileusz

Mecz pierwszej kolejki Chełmskiej Klasy Okręgowej w Fajsławicach zbiegł się z obchodamijubileuszu 20-lecia istnienia drużynyFrassati. Granica pozwoliła gospodarzom świętowaćtylko do przerwy, po zmianie stron zdominowała zawody i zdobyła 5 bramek, zapewniając sobie zwycięstwo pomimo gry w osłabieniu.

Licznie zgromadzeni kibice w Fajsławicach zobaczyli dwie różne odsłony meczu. W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia bramki, ale długi czas piłka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki. Dopiero w 44 minucie gospodarze po serii przypadkowych strzałów wyszli na prowadzenie, a chwilę później z rzutu wolnego podwyższyli na 2:0. Za faul, na wychodzącym na czysta pozycję zawodniku Frassati, Łukasz Piotrowski otrzymał czerwona kartkę i musiał opuścić boisko.

Po zmianie stron, pomimo gry w osłabieniu Granica przejęła inicjatywę. W 55 minucie na boisku zameldował się najlepszy strzelec Granicy w ubiegłym sezonie – Kamil Olęder, a już 4 minuty później cieszył się z pierwszego trafienia. Kamil dał wyraźny sygnał kolegom z drużyny do ataku, sam zdobył jeszcze dwie bramki. Po jednym trafieniu dołożyli Szymon Maliszewski i Michał Grzywna.

Grzegorz Świderski (zawodnik Granicy)
– Drugą połowę graliśmy w osłabieniu, mało tego na jej początku Frassati powinno strzelić nam dwie kolejne bramki. Wejście Kamila Olędra zmieniło oblicze naszej drużyny. Zmobilizowaliśmy się, a gospodarze chyba opadli z sił i druga połowa należała już do nas.

Frassati Fajsławice- Granica Dorohusk 2:5 (2:0)
Bramki: Skorek 44′, Chruściel 45′ – Olęder 59′, 65′ 86′, Maliszewski 62′, Michał Grzywna 75′

Granica: Kopeć – Furmanik, Niemiec, Oleszczuk (55′ Zagoła), Michał Grzywna, Świderski (88′ Giedz), Swatek (85′ Słomka), Piotrowski, Komosa, Sokołowski (55′ Olęder), Maliszewski (90′ Lutruk)

Kolejny mecz Granica zagra na Stadionie w Dorohusku już w najbliższą środę, 22 sierpnia 2018 r. o godz. 18:00. Rywalem drużyny Marka Grzywny będzie jeden z tegorocznych beniaminków – Agros Suchawa.