Granica w środku stawki

W mijającym tygodniu dokończono rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w Chełmskiej Klasie Okręgowej. Wyniki zaległych spotkań nie miały większego wpływu na pozycję Granicy Dorohusk, która zimę spędzi na 7. miejscu z dorobkiem 18 punktów.

Zarówno pozycja w tabeli jak i zdobycz punktowa naszej drużyny jest gorsza niż na tym samym etapie rozgrywek przed rokiem, a po sporych wzmocnieniach przed startem sezonu Granica była wymieniana w gronie faworytów do awansu. Niestety biało-zieloni nie potrafili ustabilizować formy, a dobre mecze przeplatali bardzo słabymi występami i wstydliwymi porażkami, jak choćby wysokie przegrane w Suchawie czy Wierzbicy.

W ligowych spotkaniach nasza drużyna 5 razy schodziła z boiska zwycięska, 5-krotnie musiała uznać wyższość rywala, a 3 mecze zakończył się podziałem punktów.

Przez całą rundę trenerzy Marek Grzywna i Arkadiusz Słomka skorzystali z 26 zawodników, najwięcej na boisku przebywali:

  1. Bartłomiej Gregorczuk (1033 minuty)
  2. Waldemar Ruszkiewicz i Kazimierz Bala (po 992 minuty)
  3. Łukasz Drzewicki (902 minuty)

Bramki strzelało 10 graczy, wśród nich najwięcej razy do siatki rywali trafiali:

  1. Kazimierz Bala (7 goli)
  2. Łukasz Drzewicki (5 goli)
  3. Przemysław Rondoś, Artur Antoniak i Grzegorz Świderski (po 4 gole)

Najczęściej bezpośredni udział przy bramkach mieli:

  1. Łukasz Drzewicki (7 asyst)
  2. Grzegorz Świderski (4 asysty)
  3. Kazimierz Bala (2 asysty)

Łącznie Granica strzeliła 33 bramki, tracąc 28. W ligowych starciach nasi zawodnicy obejrzeli 30 żółtych kartek.

Pucharowa przygoda Granicy zakończyła się po przegranej w rzutach karnych z Unią Białopole w III rundzie. Wcześniej biało-zielonym udało się wyeliminować Oldboy MOSiR Włodawa i Spółdzielcę Siedliszcze.

Zachęcamy do obejrzenia skrótów video ze wszystkich spotkań Granicy w minionej rundzie na klubowym kanale w zakładce Multimedia - Video.