Popis Mikszy w Woli Uhruskiej

Mateusz Miksza będzie bardzo dobrze wspominał sobotni mecz z Vitrumem w Woli Uhruskiej. Zawodnik Granicy uczestniczył we wszystkich bramkach dla swojego zespołu - przy dwóch zaliczył asysty, a dwie zdobył samodzielnie.

Pierwsza bramka padła już na początku spotkania, po dobrym dośrodkowaniu Mikszy z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gospodarzy. Chwilę później było już 2:0, kolejny dobrze bity rzut rożny na gola zamienił grający trener Granicy - Arkadiusz Słomka. Jeszcze przed przerwą padła trzecia bramka, celnym strzałem po ziemi popisał się Miksza. Po zmianie stron do głosu doszli zawodnicy z Woli Uhruskiej i udało im się zdobyć bramkę kontaktową z rzutu karnego. Dobre zawody rozgrywała defensywa naszego zespołu, a zwłaszcza Kamil Łabędzki. Nominalny napastnik z konieczności grający w obronie imponował walecznością i nieustępliwością przez co dosyć często był faulowany przez rywali. W 60 minucie rzut karny dla Granicy zamienił na bramkę niezawodny tego dnia Miksza. Gospodarze nie mając już nic do stracenia rzucili się do ataku, ale stać ich było tylko na jeszcze jedno celne trafienie w końcówce meczu.

Arkadiusz Słomka (trener Granicy)
– Jestem zadowolony z postawy zespołu. Zawodnicy zrealizowali założenia taktyczne. Wygraliśmy zasłużenie.

Vitrum Wola Uhruska – Granica Dorohusk 2:4 (0:3)
Bramki: Kociuba 55' (karny), Malias 85' – Wielgus 12' (sam.), Słomka 14', Miksza 37', 60' (karny)

Granica: Kopeć – Ruszkiewicz, Łabędzki, Kozak, Niemiec (70' Biniuk), Miksza, Słomka, Swatek (86' Koguciuk), Szymczuk, Giedz (40' Zagoła), Okoń (82' Sokołowski)