Skuteczna Granica!

W ostatnich spotkaniach Granica nie gra pięknej piłki, ale jest do bólu skuteczna. Nie inaczej było w ostatnią niedzielę, zawodnicy trenera Grzywny wykorzystali jedną z nielicznych okazji bramkowych i po raz drugi z rzędu zagrali "na zero z tyłu".

Pierwsza połowa pełna była niedokładności i zepsutych zagrań z obydwu stron, ale lepsze wrażenie zostawili po sobie goście. W drugich 45 minutach to Granica przejęła inicjatywę. Gra toczyła się jednak głownie w środkowych rejonach boiska, a bramkarze zatrudniani byli jedynie przy okazji strzałów z rzutów wolnych.

Kluczowa akcja meczu miała miejsce w 70 minucie. Bramkarz Frassati odbił strzał zza pola karnego Arkadiusza Słomki wprost pod nogi nadbiegającego Szymona Maliszewskiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. W końcówce gra się bardziej otworzyła, ale kibice w Dorohusku nie obejrzeli więcej bramek.

Marek Grzywna - trener Granicy
- W pierwszej połowie mieliśmy spory problem w budowaniu akcji, zbyt szybko traciliśmy piłkę i nie wykorzystaliśmy bocznych sektorów boiska. Po przerwie było więcej klarownych sytuacji, lepsza decyzyjność pod bramką przeciwnika powinna skutkować kolejnymi bramkami. Piotrek Kopeć miał kilka kluczowych interwencji kiedy przeciwnik grał w wysokim pressingu. Dalej musimy pracować nad jakością gry ale najważniejsze, że zdobyliśmy dzisiaj komplet punktów.

Granica Dorohusk - Frassati Fajsławice 1:0 (0:0)
Bramka: 
Maliszewski 70'

Granica: Kopeć - Ruszkiewicz, Wagner, Niemiec, Kotowski, Rondoś (60' Maliszewski), L. Sokołowski (46' Słomka), Michał Grzywna (46' Piotrowski), Gregorczuk, Sołtysiuk (46' Olęder), Denkiewicz (88' Janusz)

W najbliższą środę, 18 września 2019 r. w Dorohusku Granicę czeka mecz pucharowy z Victorią Żmudź, a w niedzielę 22 września 2019 r. nasz drużyna uda się na wyjazd do Suchawy. Początek spotkania z miejscowym Agrosem zaplanowano na godz. 14:00.