Decydujący cios w dogrywce

Kibice w Dorohusku obejrzeli dwugodzinne widowisko z happy end'em. Granica nie przestraszyła się czwartoligowego rywala i odniosła zasłużone zwycięstwo, wygrywając 2:1 z Victorią Żmudź w ramach III rundy Pucharu Polski LZPN na szczeblu chełmskim.

Od pierwszych minut było wiadomo, że podopieczni grającego trenera Marka Grzywny tanio skóry nie sprzedadzą. Odważnie walczący gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w 20 minucie, ale piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Victorii. Na przerwę z prowadzeniem schodzili jednak przyjezdni, którzy zdobyli bramkę po ciekawie rozegranym rzucie wolnym zakończonym strzałem przewrotką.

W drugiej odsłonie spotkania Granica konsekwentnie dążyła do zmiany wyniku, ale udało się to dopiero na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Ładną akcję Michała Grzywny strzałem na bramkę wykończył Kamil Olęder. Wynik remisowy oznaczał dogrywkę. W pierwszych minutach dodatkowego czasu gry Victoria mocno nacierała na bramkę Piotra Kopcia, ale dobrze dysponowana defensywa naszej drużyny w porę rozbijała ataki przeciwnika. Kiedy wszyscy powoli szykowali się na rzuty karne, strzałem "nie do obrony" popisał się Leszek Sokołowski i zapewnił Granicy udział w kolejnej rundzie rozgrywek.

Granica Dorohusk - Victoria Żmudź 2:1 (0:1, 1:1)
Bramki:
Olęder 80', L. Sokołowski 118' - Lecki 32'

Granica:Kopeć - Piotrowski, Marek Grzywna, Niemiec, Kaper, Kotowski, Michał Grzywna, Olender (80' L. Sokołowski), Denkiewicz (46' Gregorczuk, 90' Janusz), Rondoś, Olęder

W kolejnej rundzie Granica może trafić na którąś z drużyn: Start Krasnystaw, Ogniwo Wierzbica, Kłos Chełm, Sparta Rejowiec Fabr., Unia Rejowiec, Chełmska Husaria oraz włączającą się do rozgrywek Chełmiankę Chełm.

Kolejne dwa spotkania o ligowe punkty Granica zagra na wyjazdach. 22 września 2019 r. o godz. 14:00 zmierzy się w Suchawie z Agrosem, a tydzień później o godz. 16:00 w Pawłowie ze Startem.