Trwa zwycięska seria Granicy

Po zwycięstwie 4:2 nad Agrosem Suchawa Granica notuję serię 5 wygranych spotkań z rzędu. Niedzielny sukces rodził się jednak w bólach, już po 20 minutach gospodarze prowadzili dwoma bramkami i nikt w Suchawie nie spodziewał się, że tego dnia trzy punkty pojadą do Dorohuska.

Granica źle rozpoczęła niedzielne zawody, zostawiając "lisom" sporo miejsca do gry. Gospodarze nacierali raz za razem na bramkę Piotra Kopcia i stwarzali sobie groźne sytuacje, z których wykorzystali dwie. Sygnał do ataku dla naszej drużyny dał jeszcze przed przerwą Kamil Olęder, który zdobył kontaktową bramkę po rzucie rożnym.

Po zmianie stron na placu gry zameldował się Kordian Sołtysiuk i na zdobycie wyrównującej bramki potrzebował zaledwie dwie minuty. Zarysowała się przewaga naszej drużyny, ale brakowało klarownych okazji do zdobycia bramki. W 72 minucie świetną indywidualną akcją popisał się Michał Grzywna i wyprowadził Granicę na prowadzenie. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i zaatakowali większą ilością zawodników, ale defensywa Granicy dobrze wywiązywała się ze swoich zadań. Na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Rondoś. Tuż przed końcowym gwizdkiem w sytuacji sam na sam z bramkarzem Agrosu znalazł się Leszek Sokołowski, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce i ostatecznie ustalił wynik meczu.

Marek Grzywna - trener Granicy
- Dzisiejszy mecz to dwie różne polowy. Zaczęliśmy bardzo słabo, nie byliśmy w stanie wymienić kilku podań, mnóstwo strat w środku i bocznych sektorach boiska spowodowało, że to goście zdecydowanie dominowali przez pierwsze 30 minut. Trudy środowego meczu pucharowego były widoczne u większości zawodników. Wróciliśmy do gry dopiero po bramce na 1:2 Kamila Olędra. Druga połowa to skuteczna gra z kontrataku i bardzo dobra gra defensywna całego zespołu. Po raz kolejny byliśmy bardzo skuteczni i wykorzystaliśmy swoje sytuacje. Gratuluję chłopakom, pokazali dzisiaj że mają charakter i wolę zwyciężania nawet w niesprzyjających warunkach.

Agros Suchawa - Granica Dorohusk 2:4 (2:1)
Bramki: 
Więcaszek 11', Boczuliński 19' - Olęder 33', Sołtysiuk 47', Michał Grzywna 72', L. Sokołowski 90+3'

Granica: Kopeć - Ruszkiewicz (46' Piotrowski), Słomka, Niemiec, Kotowski (46' Sołtysiuk), L. Sokołowski, Michał Grzywna, Rondoś, Janusz (24' Gregorczuk), Denkiewicz, Olęder

Dzięki wygranej Granica awansowała na 3. miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra w Pawłowie, 29 września 2019 r. o godz. 16:00.