Trzy punkty na początek

Piłkarze Granicy Dorohusk udanie rozpoczęli nowy sezon. W sobotę podopieczni trenera Tomasza Sąsiadka pokonali przed własną publicznością Spartę Rejowiec Fabryczny 2:1.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, ale dogodnych sytuacji do zmiany wyniku było jak na lekarstwo. Widać było, że obie drużyny podeszły do siebie z dużym szacunkiem i skupiły się szczególnie na tym, aby nie stracić gola. Po stronie gospodarzy dobrą okazję miał Damian Kulbicki, który po prostopadłym podaniu Dominika Swatka stanął oko w oko z bramkarzem Sparty, ale ten popisał się świetną interwencją i wyłuskał mu piłkę spod nóg. W tej sytuacji napastnik Granicy próbował mijać golkipera, ale gdyby wcześniej zdecydował się na strzał, prawdopodobnie mielibyśmy otwarcie wyniku.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście, którzy w 60. minucie objęli prowadzenie. Spartanie wykorzystali błąd bocznego defensora Granicy, a ostatnie podanie zamknął Mateusz Adamiec. Po stracie gola Granica zmieniła ustawienie, a na boisku pojawił się grający trener Tomasz Sąsiadek. I to on w 72. minucie po świetnym dośrodkowaniu Damian Kamoli wyrównał stan meczu.Zdobyty gol zmobilizował gospodarzy do jeszcze większego wysiłku, co szybko przyniosło efekt. W 80. minucie kolejne bardzo dobre dośrodkowanie Kamoli - tym razem z rzutu rożnego (przy pierwszym trafieniu z rzutu wolnego) - na bramkę zamienił Piotr Kwiatkowski, który z najbliższej odległości strzałem głową skierował futbolówkę do siatki.

Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca, a niektórym zawodnikom puściły nerwy. Posypały się żółte kartki. W efekcie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem arbitra boisko przedwcześnie musiał opuścić Michał Kociuba (za dwie żółte). Sparta miała okazje do wyrównania, ale w bramce Granicy świetnie spisywał się Piotr Kopeć, który dobrymi interwencjami uchronił swój zespół przed utratą gola. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i biało-zieloni zgarnęli pierwszy komplet punktów w nowym sezonie.

Granica Dorohusk - Sparta Rejowiec Fabryczny 2:1 (0:0)
Bramki: T. Sąsiadek 72', Kwiatkowski 80' - Adamiec 60'

Granica: Kopeć - Piotrowski, D. Sąsiadek, Kociuba, Gołębiowski (87 Dzieńkowski), Swatek (65 T. Sąsiadek), Kiejda, Kamola, Kwiatkowski, Alikowski, Kulbicki - Trener Tomasz Sąsiadek

W drugiej kolejce rozgrywek Granica zmierzy się w Chełmie z druga drużyną Chełmianki. Spotkanie zostanie rozegrane, we czwartek 15 sierpnia o godz. 12:00.