Trzy punkty zostają w Dorohusku

Bez najmniejszych problemów Granica poradziła sobie z drużyną Ruchu Izbica, zwyciężając4:1. Czy to początek marszu drużyny Marka Grzywny w górę tabeli? Niedzielna wygrana dała awans aż o 7 pozycji.

Już od pierwszych minut zarysowała się przewaga naszej drużyny. Wynik, po kwadransie gry, otworzył kapitan Granicy - Dominik Swatek. Był to pierwszy groźny strzał na bramkę gości, który od razu znalazł drogę do siatki. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando Granicy, ale bez klarownych okazji do podwyższenia wyniku. Jeszcze przed zmianą stron, doskonałym podaniem do wychodzącego na czystą pozycję Artura Antoniaka, popisał się Arkadiusz Słomka i zrobiło się 2:0.

Po zmianie stron Ruch chciał szybko nawiązać kontakt, ale trzecia bramka dla naszej drużyny skutecznie wyhamowała zapędy drużyny gości. Tradycyjnie z rzutu karnego bezbłędny był grający prezes Granicy. Pod koniec meczu, w szeregi naszej drużyny wkradło się niepotrzebne rozluźnienie skutkujące stratą bramki. Biało-zieloni potrafili jednak szybko odpowiedzieć, błąd bramkarza przyjezdnych wykorzystał Tomasz Ciechoński i ustalił końcowy wynik meczu.

Marek Grzywna – trener Granicy
– Słowa uznania dla całego zespołu. Zagraliśmy kolejne dobre spotkanie. Przez większość meczu kontrolowaliśmy przebieg spotkania, ale momentami zabrakło dokładności pod bramką przeciwnika. Zasłużyliśmy w pełni na zwycięstwo. Na pewno szkoda straconej bramki, przy której byliśmy zbyt bierni w odbiorze piłki. Cieszy ilość sytuacji bramkowych i sposób budowania akcji. Przed nami środowe spotkanie w Pucharze Polski i mecz ligowy w sobotę, w których będziemy szukali kolejnych zwycięstw.

Granica Dorohusk - Ruch Izbica 4:1 (2:0)
Bramki: Swatek 16', A. Antoniak 37', Słomka 54' (karny), Ciechoński 87' - Babiarz 83'

Granica: Kopeć - Pieczykolan, P. Ruszkiewicz (70' Sokołowski), Niemiec, Gregorczuk, Swatek, M. Antoniak, Alikowski (70' Krupa), Piotrowski (82' Ciechoński), Słomka (61' Kamola), A. Antoniak (61' Świderski)

Przed naszą drużyną pracowity tydzień. Już we środę, 8 września br. Granica w Białopolu zmierzy się z Unią w ramach przełożonego meczu III rundy Pucharu Polski LZPN. Czasu na odpoczynek nie będzie za dużo, bo kolejne ligowe spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 września br. Gospodarze - Spółdzielca Siedliszcze wyznaczyła godzinę rozpoczęcia meczu na godz. 11:00...