Puchar nie dla Granicy

W zaległym spotkaniu III rundy Pucharu Polski LZPN Granica Dorohusk uległa Unii Białopole 2:4 i na tym etapie rozgrywek odpadła z dalszej rywalizacji. Nasza drużyna udała się do Białopola w mocno okrojonym, 12-osobowym składzie, co miało spory wpływ na końcowy rezultat.

Granica wyszła na prowadzenie za sprawą, młodego 16-letniego Karola Krupy, który wykorzystał dobre zagranie Leszka Sokołowskiego i wślizgiem wpakował piłkę do siatki rywali. Biało-zieloni kontrolowali przebieg spotkania, aż do 60 minuty, kiedy to rywale doprowadzili do wyrównania. Unia ruszyła do ataków, a zmęczona defensywa naszej drużyny zaczęła popełniać coraz więcej niewymuszonych błędów. Gospodarze w końcu dopięli swego i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce Paweł Alikowski zdobył drugą bramkę dla Granicy i przez chwilę wydawało się, że perspektywa remisu i serii rzutów karnych jest blisko. Ostatni cios należał jednak do Unii i to drużyna z Białopola zameldowała się w kolejnej rundzie rozgrywek.

Marek Grzywna – trener Granicy
– Dzisiaj na plus pierwsza połowa, którą wygraliśmy. Założenie w przerwie było takie, aby dłużej utrzymać sie przy piłce. Niestety zbyt mocno się odkryliśmy i pressing po stracie piłki był za slaby. Błędy indywidualne w obronie przesadziły o dzisiejszej przegranej. Były oczywiście dobre momenty, kiedy to przeciwnik musiał mocno popracować aby odzyskać piłkę, ale na dzisiaj to nie wystarczyło.

Unia Białopole - Granica Dorohusk 4:2 (0:1)
Bramki: Zdybel 59', Charaba 80', 84', 90+1' - Krupa 21', Alikowski 87'

Granica: W. Ruszkiewicz - Pieczykolan, Marek Grzywna, Niemiec (75' Kopeć), Gregorczuk, Swatek, M. Antoniak, Alikowski, Krupa, Sokołowski, Kamola

Kolejny mecz Granica zagra, już w sobotę 11 września br. o godz. 11:00. W 5. kolejce KEEZA Chełmskiej Klasy Okręgowej, w Siedliszczu zmierzy się z drużyną Spółdzielcy.