Tylko remis z Włodawianką

Po niedzielnym spotkaniu pomiędzy Granicą, a Włodawianką w Dorohusku pozostał spory niedosyt. Gospodarze zamiast trzech punktów, dopisali do swojego dorobku tylko jeden, tracąc bramkę w samej końcówce meczu.

Pierwsza połowa prowadzona była pod dyktando naszej drużyny. W 13 minucie prowadzenie dał Jakub Macegoniuk, który poradził sobie z obrońcą przeciwnika i strzelił pomiędzy nogami interweniującego bramkarza. Przyjezdni groźni byli tylko po stałych fragmentach gry, a Granica mogła pokusić się o kolejne trafienia jeszcze w pierwszej odsłonie gry.

Po zmianie stron na boisku zaczęło się więcej dziać pod jedną i drugą bramką. Granica cofnęła się do defensywy co za skutkowało stratą bramki w pozornie niegroźnej akcji. W kolejnych minutach, trzy dogodne okazje do zdobycia bramki miał Piotr Poznański. W dwóch sytuacjach sam na sam i przy rzucie karnym górą był jednak golkiper gości. Na ponowne prowadzenie Granice wyprowadził Damian Kulbicki, wykorzystując podanie Damian Kamoli. Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać do końca, bierna postawa defensywy przy rzucie rożnym dała gościom bramkę na wagę remisu.

Granica Dorohusk - Włodawianka Włodawa 2:2 (1:0)
Bramki:
Macegoniuk 13', Kulbicki 76' - Dudziński 60', Kępiński 89'

Granica: Kopeć - Piotrowski, Kociuba, Swatek, Józaczuk, Kamola, Słomka, Poznański, Kulbicki, Gorzała, Macegoniuk

W kolejnym spotkaniu Granica zmierzy się w Siennicy Różanej z drużyną Znicza. Mecz zaplanowano w niedzielę, 21 maja 2023 r. o godz. 14:00.