W karnych lepsza Unia

Po raz drugi w tym sezonie o awansie do dalszej rundy Pucharu Polski LZPN w Dorohusku zdecydowały rzuty karne. Tym razem jedenastki lepiej wykonywali goście i to oni wygrali środowe spotkanie.

Granica przystąpiła do meczu mocno zmotywowana i już po 6 minutach gry mogła cieszyć się z prowadzenia. Doskonałe podanie Grzegorza Świderskiego na gola zamienił niezawodny Łukasz Drzewicki. Chwilę później Świderski mógł podwyższyć wynik, ale jego strzał obronił bramkarz Unii. Z biegiem czasu inicjatywę na boisku przejęli przyjezdni i doprowadzili do remisu. W drugiej odsłonie spotkania obie drużyny stworzyły sobie kilka groźnych sytuacji, które mogły przechylić szalę zwycięstwa, ale ostatecznie piłka nie wylądowała już w siatce w regulaminowym czasie gry i sędzia zarządził serię rzutów karnych.

Z powodu przechodzącej nad Dorohuskiem burzy mecze był dwukrotnie przerywany, dlatego rzuty karne były wykonywane już przy zapadającym zmroku i intensywnie padającym deszczu. W tych trudnych warunkach lepiej strzelali gracze z Białopola i to oni zameldowali się w kolejnej rundzie rozgrywek.

Granica Dorohusk - Unia Białopole 1:1 (1:1) k. 3:4
Bramki:
Drzewicki 6' - Fronc 28'

Granica: W. Ruszkiewicz - Antoniak, Marek Grzywna, Swatek, Komosa, Kozaczuk (46' Słomka), Poznański, Świderski, Denkiewicz (46' Gregorczuk), Rondoś (85' Radecki), Drzewicki

Na kolejny mecz w Dorohusku kibice będą musieli poczekać ponad dwa tygodnie, najbliższe dwie kolejki Granica zagra na wyjazdach. W niedzielę, 30 sierpnia o godz. 16:00 w Wierzbicy i w sobotę, 5 września o godz. 17:00 w Izbicy.