Wyszarpane trzy punkty

O klasę lepsza Granica przez prawie 80 minut niedzielnego spotkania w Rejowcu nie była w stanie potwierdzić swojej dominacji golem. Gospodarze również mieli swoje szanse, ale wynikały one głównie z indywidualnych błędów naszej drużyny.

Granica rozpoczęła zawody z animuszem, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji. Poza strzałami Arkadiusza Słomki i Kamila Sergijuka bramkarz gospodarzy nie miał wiele pracy. Po przerwie na boisku zameldowali się Michał Sokołowski i Patryk Gierczak, obaj wprowadzili sporo ożywienia w grze naszej drużyny. Sokołowski najpierw trafił w słupek, potem strzałem z 30 metrów pokonał bramkarza gospodarzy, a następnie w stacji sam na sam minimalnie spudłował. Granica szukała drugiej bramki, ale nie mająca nic do stracenia Unia w ostatnich 5 minutach zaatakowała całym zespołem stwarzając sobie dwie idealne okazje do zmiany rezultatu. Na wysokości zadania staną jednak Piotr Kopeć, popisując się kapitalnymi paradami i ratując swój zespól przed stratą prowadzenia i ostatecznie zapewniając zasłużone trzy punkty.

Unia Rejowiec – Granica Dorohusk 0:1 (0:0)
Bramka: Sokołowski 77′

Granica: Kopeć – Furmanik, Niemiec, Piotrowski, Swatek, Sergijuk (45′ Michał Grzywna), Słomka, Komosa (58′ Gierczak), Giedz (46′ Sokołowski), Olęder (89′ Daniluk), Maliszewski

Za tydzień Granica zmierzy się w Srebrzyszczach z drużyną Orła. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 23 września 2018 r. o godz. 16:00.