Niespodzianka w Pawłowie

Spisywany na straty Start Regent Pawłów niespodziewanie urwał punkty Granicy Dorohusk w niedzielnym spotkaniu KEEZA Chełmskiej Klasy Okręgowej. Remis skomplikował sytuację naszej drużyny w ligowej tabeli.

Granica przystąpiła do meczu mocno rozluźniona nieco lekceważąc rywala. Gospodarze za to byli mocno skoncentrowani i ambitnie walczyli o każdą piłkę. Zawodnicy Grzegorza Świderskiego przeważali w każdym aspekcie gry, ale nie potrafili skonstruować składnej i groźnej akcji. Gry nie ułatwiał też zły stan murawy na boisku w Pawłowie. Start wyszedł na prowadzenie po rzucie rożnym. Kierunek lotu piłki zmienił nasz zawodnik i piłka wpadła w okienko bramki Piotra Kopcia. Jeszcze przed przerwą indywidualną akcją popisał się Damian Kamola, wypatrzył wychodzącego na dobrą pozycję Mirosława Czuluka, który „huknął” pod poprzeczkę i wyrównał stan meczu.

Druga połowa mogła się rozpocząć od prowadzenia gospodarzy, ale przed stratą bramki uratował drużynę Kopeć. Nasi zawodnicy nie wyciągali jednak wniosków z przebiegu meczu i po kolejnym rzucie rożnym, przy biernej postawie defensywy, Start wyszedł na prowadzenie. Na boisku zrobiło się nerwowo, biało-zieloni trochę przyspieszyli, ale byli bardzo nieskuteczni. Bramkę dającą 1 punkt zdobył Artur Antoniak, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym, po tym jak bramkarz gospodarzy popełnił błąd i wypuścił piłkę z rąk. Ostatni kwadrans Granica grała w przewadze jednego zawodnika, przeprowadzając prawdziwą nawałnice na bramkę rywali. Niestety żadna z wielu akcji nie przyniosła trafienia dającego zwycięstwo.

Grzegorz Świderski – trener Granicy
– Zagraliśmy słaby mecz i trzeba o nim jak najszybciej zapomnieć. Nie ukrywam, że chciałem też dać szansę chłopakom, którzy grali mniej w tej rundzie. Myślę, że na taki wynik złożyło się wiele czynników. Jestem przekonany, że zagramy zdecydowanie lepiej w kolejnych meczach.

Start Regent Pawłów – Granica Dorohusk 2:2 (1:1)
Bramki: Żukowski 23′, 54′ – Czuluk 41′, A. Antoniak 75′

Granica: Kopeć – Piotrowski, Swatek, Niemiec, Sienawski, Kamola (46′ A. Antoniak), M. Antoniak, Alikowski, Krupa (57′ Gregorczuk), Słomka, Czuluk (57′ Świderski)

Za tydzień, w niedzielę, 12 czerwca br. Granica zagra w Hannie z miejscowym Bugiem. Początek spotkania o godz. 17:00.