Trzy punkty zostają w Dorohusku

Ponad godzinę musieli czekać kibice Granicy na pierwsze trafienie swojej drużyny w niedzielnym pojedynku ze Zniczem Siennica Różana. Ostatecznie w Dorohusku padło aż pięć bramek, cztery dla gospodarzy i jedna dla przyjezdnych.

Od pierwszych minut meczu inicjatywę na boisku przejęła Granica. Biało-zieloni nie mogli jednak znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza gości. Znicz również potrafił stworzyć groźne sytuacje i przy odrobinie szczęścia to zawodnicy z Siennicy Różanej mogli schodzić na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony spotkania wyglądał podobnie jak cała pierwsza połowa. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 66 minucie. Ładnym uderzeniem pod porzeczkę popisał się Patryk Gierczak i wyprowadził Granicę na prowadzenie, a chwilę później było już 2:0, po indywidualnym rajdzie Piotra Poznańskiego. Kolejne trafienie to gol samobójczy obrońcy Znicza, który nabiegł na mocno zagraną piłkę przez Gierczaka. Nasz napastnik umieścił piłkę w siatce jeszcze jeden raz, wykorzystując podanie,po ładnej akcji prawym skrzydłem, Łukasza Piotrowskiego. W samej końcówce, zbytnie rozluźnienie naszych defensorów sprawiło, że goście zdobyli bramkę honorową.

Granica Dorohusk - Znicz Siennica Różana 4:1 (0:0)
Bramki: Gierczak 66', 84', Poznański 76', Oleksyn 79' (sam.) - Mazurek 88'

Granica: Kopeć - Piotrowski, Grzywna, Swatek, Niemiec, Słomka (82' Kogut), Poznański (86' Ł. Ruszkiewicz), Alikowski (78' Józaczuk), Gorzała (88' Macegoniuk), Kulbicki (64' Czuluk), Gierczak

W 10. kolejce Chełmskiej Klasy Okręgowej Granica uda się na mecz do pobliskiego Srebrzyszcza. Spotkanie z miejscowym Orłem zaplanowano na niedzielę, 16 października 2022 r. o godz. 15:00.