Remis na start

Remisem 1:1 zakończył się mecz Granicy Dorohusk z Kłosem Gminą Chełm, rozgrywany w ramach 1. kolejki Chełmskiej Klasy Okręgowej 2023/2024. Bramkę dającą jeden punkt zdobył Bartłomiej Gorzała.

Granica przystąpiła do meczu nieco bojaźliwie, oddając od początku inicjatywę rywalowi. Kłos miał sporą przewagę w posiadaniu piłki i cierpliwie budował akcje po których robiło się groźnie w polu karnym biało-zielonych. Dopiero po pół godzinie gry nasi zawodnicy potrafili na dłużej zagościć na połowie przyjezdnych, jednak to gracze w żółtych koszulkach byli bliżej otwarcia wyniku. Piłka po jednym ze strzałów odbiła się jednak od słupka bramki strzeżonej przez Piotra Kopcia.

Co nie wyszło się przed przerwą, udało się zaraz po wznowieniu gry. W pozornie niegroźnej akcji drużyna Kłosa zdobyła gola i wyszła na prowadzenie. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało. Sporo ożywienia w poczynania naszej drużyny wnieśli zawodnicy rezerwowi, którzy pojawili się na murawie w drugiej części gry. Na gola wyrównującego trzeba było jednak poczekać do ostatniej minuty meczu. Po ładnej akcji do bramki rywala trafił Gorzała i dał remis swojemu zespołowi.

Granica Dorohusk - Kłos Gmina Chełm 1:1 (0:0)
Bramki:
Gorzała 90' - Dyński 49'

Granica: Kopeć - Ł. Ruszkiewicz (46' A. Antoniak), Swatek, Kociuba, Józaczuk, Kamola, M. Antoniak (52' Alikowski), Jabłoński, Gregorczuk (90' Macegoniuk), Grzywna (67' Kulbicki), Poznański (85' Gorzała)

W 2. kolejce spotkań Granica zmierzy się w Siennicy Nadolnej z miejscowym Bratem. Spotkanie zaplanowano w sobotę, 19 sierpnia br. o godz. 11:00.